poniedziałek, 8 kwietnia 2013Co dalej z emeryturami...
           
Dla młodego pokolenia, które niewątpliwie jeszcze nie myśli o przejściu na emeryturę, w tym roku przypada dyskusja co zrobić ze składkami zgromadzonymi w OFE. Statystyczny Polak do 67 roku życia zgromadzi na OFE ok 100tys obecnych PLNów... Rząd zastanawia się jak, i czy w ogóle, dołożyć tę kwotę do wypłacanych przez ZUS emerytur państwowych. Kiedy, w 1999 roku, rząd uchwalał politykę OFE nikt nie myślał nawet o tym, że będziemy pracować do 67 roku życia. Cała ta machinacja była nastawiona na zwiększenie przychodów dla budżetu, bo nie od dziś wiadomo, że dojdzie do sytuacji, w której ZUS nie będzie miał pieniędzy na wypłaty przyszłych, należnych nam emerytur... Po raz kolejny powraca pomysł: emigracja!!!

Pozdrawiam,
PiQ

A w sporcie znowu wesół

Marit Bjoergen postanowiła, że będzie jeździć na nartach do 2015, do zawodów Mistrzostw Świata w Falun. A co później? Postanowiła, że od razu zajdzie w ciążę. Pytanie k…. czemu? I jak? Podobno wszystkie banki spermy są wstrząśnięte :D Jest też druga, brana pod uwagę, opcja - Marit uda się do UsandA do dzielnicy czarnych. Tam podobno nie wybrzydzają.

I kolejny sportowiec z mózgiem wielkości orzeszka pistacjowego. A mowa tym razem o futboliście Buffalo Bills Steve’nie Johnson’ie. Napisał on na Twitterze następujące słowa: „War is nothing to be played with. I apologized Norht Korea……..  but if y’all do bomb 1st… Bomb Foxboro, Mass. Sincerely, “  Dokładniej chodzi o siedzibę drużyny New England Patriots. To niech się nie zdziwi jak któregoś dnia spojrzy w niebo i nie zdąży nawet mrugnąć czy pierdnąć. Czy sportowcy posiadają jeszcze mózgi? Przydało by się takiego przyczepić to rakiety i wystrzelić w kosmos.

Miałem napisać coś jeszcze o Barcelonie, która złożyła wniosek do UEFA na temat błędów sędziego podczas wtorkowego meczu w Lidze Mistrzów z PSG ( w sumie już napisałem wspominając o tym), ale w sumie piszemy tu o sporcie, a nie o teatrze. Błędy były, są i będą częścią pracy sędziów zawsze i się tego nie zmieni. Tylko po co są sędziowie za bramką? Bo tak.

Jutro świeży post, trochę dłuższy, na temat religii. ZAPRASZAMY!
Pozdro600,
SvC

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz